Bridžový klub


Reštaurácia O SOLE MIO
Feriencíkova ul. 13 (za Mamutom)
Každú sobotu o 17.00 hod.

Preco bridž?TEORIALINKYINFO

Bratislavský klub HONÉR je orientovaný predovšetkým na rekreačný bridž a kurzy pre začiatočníkov. Tí pokročilejší majú možnosť aktívne sa zapojiť i do celoslovenských súťaží. Viacerí to i plne využívajú o čom svedčí skutočnosť, že klub mal dve družstvá v 2. lige (seniori a juniori). Ale čo je najpotešiteľnejšie, podarilo sa vytvoriť veľmi dobrý a priateľský kolektív, v ktorom sa všetci snažia čo najlepšie zvládnuť túto kráľovskú kartovú hru.

V kurzoch pre začiatočníkov sme naučili hrať bridž vyše 20 záujemcov. Troch z nich máme prechodne v zahraničí, dve kolegyne sú na materskej, niektorí navštevujú klub pre zaneprázdnenosť iba sporadický, ale väčšina z nich sú pravidelnými účastníkmi klubových sobotňajších stretnutí. Nájdete tu temer všetky spoločenské kategórie počnúc študentami, cez rôzne produktívne profesie až po dôchodcov (najstarší člen má 88 rokov). A naviac i zmysluplne trávia svoj voľný čas pri zábave, ktorej vplyv na mentálne schopnosti človeka je mimoriadne priaznivý.

Pre tých, ktorí majú záujem zvyšovať svoju hernú úroveň, t.j. zdokonalovať techniku hry ako i spresňovať dražbu, budú sa každú sobotu pol hodiny pred oficiálnym začiatkom (ten je o 17.00 hod.) pravidelne konať školenia z bridžovej teórie.

Do roku 2009 sme teda vstúpili s veľmi ambicióznymi predsavzatiami. Predseda klubu Peter Kalina prejavil presvedčenie, že k doterajším členom pribudnú i ďalší.

Začali sme i s plnením zámeru realizovať sériu otvorených turnajov (uskutočnili sme už tri) takže dúfame, že bridžový život v Bratislave sa aj našou zásluhou stane oveľa pestrejší, ako tomu bolo v minulých rokoch. Naviac do našich turnajov prizývame i najmladšie nádeje z Trnavy, Nitry a Topoľčian a tým výrazne prispievame k výchove budúcich reprezentantov Slovenska.Máte záujem naučiť sa bridž?
Srdečne všetkých pozývame!


Predseda klubu: Peter Kalina
Tréningy, kurzy: Ivan Tatranský


NAZPÄT    Na hlavnú stránku    KONTAKT